Monocibec – Modern

Přední italský výrobce keramických obkladů a dlažeb . Monocibec se již přes čtyřicet let pevně drží na vrcholu pyramidy úspěšnosti na domácím a hlavně světovém trhu. Pro společnost Monocibec je typický velmi inovativní přístup k výrobě a estetické stránce keramiky. Předností se pro společnost stala hlavně kvalita, skvělé technologické vlastnosti a jedinečný styl. Ze zmiňovaných vlastností můžeme jmenovat třeba například minimální nasákavost, takže obklady jsou vhodné i do okolí bazénů, do koupelen, kuchyní nebo prostě jenom do interiéru. Dále se jedná o vysokou otěruvzdornost, dlouhou životnost či stálost barev po celé dlouhé roky. Mimo to se společnost orientuje na životní prostředí. Při výrobě přísně hlídá co nejmenší škodlivost produkovaného odpadu či použití ekologických materiálů.

Ačkoliv se společnost Monocibec orientuje hlavně na dokonalou imitaci přírodních materiálů, najdou se mezi jejími kolekcemi i takové, které z této linie vybočují. Jednou z takových sérií je i Modern. Jedná se o novodobý styl, jehož základními znaky jsou jednoduchost a barevná střídmost. Svým designem připomíná barvou natřený beton nebo zeď. Sérii Modern vévodí neutrální především šedé odstíny Monocibec Modern Beige, Monocibec Modern Black, Monocibec Modern Dark Grey, Monocibec Modern Grey, Monocibec Modern Olive a Monocibec Modern White. Jediným zdobným prvkem v této sérii je pro Itálii tolik typická mozaika. Monocibec vyrábí obklady a dlažby  Modern ve třech relativně velkých formátech 30x60cm, 45×45 cm a 60×60 cm.

Celá kolekce působí jemně a harmonicky. Nechává vyniknout doplňky interiéru a dýchá majestátním dojmem. Modern se hodí hlavně do interiéru a komerčních prostor. Další kolekce tohoto výrobce můžete shlédnout na online fotogalerii koupelen.

Comments are closed

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde