Kde stráviť dovolenku na Slovensku?

Odpoveď na túto otázku nemusí byť jednoduchá. Na Slovensku nájdete množstvo zaujímavých a hodnotných lokalít. Stačí si iba vybrať. Jedným z turisticky najpríťažlivejších regiónov Slovenska je jednoznačne Liptov. Dovolenka na Liptove prináša množstvo atrakcií. Jednou z najznámejších je Aquapark Tatralandia, ktorý nájdete neďaleko Liptovského Mikuláša. Tento aquapark je pravdepodobne najznámejšou turistickou atrakciou Liptova. Jeho príťažlivosť určite ešte znásobí novootvorený celoročný komplex Tropical Paradise, s konštantnou teplotou 30°C, tropickou faunou aj flórou, bazénmi s morskou, čírou aj termálnou vodou. Svojrázny región na severe Slovenska však ponúka omnoho viac.

Liptov, ako jedna z mála oblastí Slovenska, si zachoval svoju tradičnú kultúru, ktorú môžu turisti objavovať na mnohých miestach. Milovníci architektúry sa potešia Vlkolíncu, ktorý je zapísaný  na Zozname svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Ľudová architektúra v tejto dedinke ročne láka tisíce turistov. Unikátne stavby z oblastí zatopených Liptovskou Marou nájdete v Múzeu Liptovskej dediny v Pribyline.  Na Liptove nájdete aj množstvo salašov, ktoré vám umožnia okúsiť miestne tradície a kulinárske špeciality. Pravá Liptov dovolenka zahŕňa aj návštevu najväčšieho a najznámejšieho slovenského folklórneho festivalu vo Východnej.

Hory a turistika

Dovolenka Liptov ponúka aj obrovské množstvo turistických príležitostí. Veď Liptov má z tohto pohľadu najlepšiu polohu. Na severe sa rozprestierajú Vysoké Tatry, na juhu Nízke. Ako príjemný doplnok pôsobia Chočské vrchy či Veľká Fatra. V zime sa turistické oblasti menia na raj pre lyžiarov. Liptov ponúka desiatky kvalitných zjazdoviek rôznej náročnosti.

Z bazéna na zjazdovku

Liptov vám ponúka jedinečnú možnosť užiť si nefalšované trópy a zalyžovať  si v jeden deň. Aquapark Tatralandia a skvelé zjazdovky v Jasnej sú vzdialené iba niekoľko kilometrov. O pohodlnú dopravu medzi strediskami sa postará bezplatný skibus. Pri Liptovskom Mikuláši si teda môžete v Tatralandii naplno užiť morskú, číru aj termálnu vodu v bazénoch a na toboganoch pri tropickej teplote 30°C a následne sa vybrať za nefalšovanou liptovskou zimou do Jasnej a vychutnať si vodu v podobe snehu. Jasná a Chopok sú od Liptovského Mikuláša vzdialené iba niekoľko kilometrov.

Leave a Reply

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde