Veríte Swarovskému?

Ako zistíte, či si niekto robí svoju prácu poctivo? Ako zistíte v obchode, že si kupujete niečo naozaj kvalitné, niečo na čo sa môžete spoľahnúť?

V bežnom živote sa spoliehame predovšetkým na vlastné skúsenosti. Ak ich nemáme dosť, tak na skúsenosti známych či priateľov. Väčšinou nám aj pomôže aj značka a príbeh, ktorý za ňou stojí.

Ak chcete niekomu kúpiť strieborné šperky, náušnice či náhrdelník, kam zájdete? Brali by ste Swarovski šperky?

Luxusné šperky takmer od nás

Za značkou šperkov Swarovski stojí príbeh, ktorý rozhodne zaujme aj našinca. Swarovski je v súčasnosti známa ako rakúska firma – sídli tam a v tejto krajine aj zamestnáva väčšinu ľudí.

Šperky Swarovski majú však svoj pôvod v susednej Českej republike. Firmu Swarovski založil v roku 1895 rovnomenný muž. Ten sa do Rakúska presťahoval z dnešných Čiech, aby tam našiel investora a vhodné podmienky pre rozbehnutia podnikania v šperkárstve.

Daniel Swarovski objavil svoj šperkársky talent vo fabrike svojho otca, ktorá produkovala sklo. Daniel bol technicky veľmi nadaný, čo dokázal vynálezom a patentovaním stroja na brúsenie skla. Tento stroj bol neskôr poháňaný rakúskou riekou. Netrvalo dlho a swarovského kryštály zdobili tisíce žien po celej Európe. Dnes Swarovski pôsobí po celom svete. Firma je stále v rukách rodiny Swarovski.

Swarovski u vás v obývačke

Daniel Swarovski k vám na návštevu určite nepríde. Do svojej obývačky však bez problémov dostanete jeho dedičstvo.

Swarovski-online.sk je internetový obchod, vďaka ktorému nemusíte za šperkmi Swarovski nikam cestovať. Stačí zapnúť počítač, pripojiť sa na internet a zrazu máte pred sebou jedno veľké šperkárstvo. Náhrdelníky, náušnice, prívesky na mobilný telefón, šperky pre deti a omnoho viac. Nájsť tu správnu inšpiráciu pre darček nebude žiadny problém. Ponorte sa do rozmanitého sveta oku lahodiacich kovov, swarovského kryštálov a strieborných retiazok. Všetko toto môžete mať doma už do dvoch dní.

Leave a Reply

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde