O parfémoch

Fantasticky vyzerajúce šaty vám naozaj môžu pomôcť urobiť dojem. Rovnako ako pri dobre „uliatych“ šatách, ktoré „seknú“ príležitosti a vašej osobnosti, mali by ste si vyberať svoje príslušenstvo a starostlivo vždy venovať osobitnú pozornosť, aby ste mali na sebe ten správny parfém. Nielen šaty robia človeka, ale aj vaše vône. Parfém totižto dopĺňa vašu osobnosť a situácie v ktorých sa nachádzate. Vyberte si parfém alebo kolínsku múdro, je to naozaj tak isto dôležité ako topánky, ktoré máte na sebe, keďže nevhodný typ vôňe môže odoslať zlé správy. Predsa nechcete pokaziť celkový dojem…

Existuje veľa rôznych značiek kolínskou alebo parfémov, ktoré sa špecializujú na vytváranie rôznych vôní a aróm. To je niečo, čo môžete použiť k svojmu prospechu. Na pekný letný deň, napríklad piknik s rodinou a známymi, by ste mali nosiť mäkkú, jemnú vôňu. Kvetinové, citrusové vône typu sú ideálne na leto, tieto vône nielen vykúzlia obrazy leta, ale aj pôsobia čisto a sviežo. Prípadne, ak sa chystáte na stretnutie s „dôležitou osobou“ vo večerných hodinách by ste mali vybrať sladké a jemné vône, ktorá pretrvajú po celý večer.

Mnoho ľudí si pamätá ľudí podľa vône. Niektoré ženy dokonca nosia jeden parfém po celý rok. To je v poriadku, ale je dobré si uvedomiť, že je často lepšie nosiť ľahké, mäkké vône počas leta a silný, ťažší parfém v zime. Je dôležité si vybrať parfém, ktorý odráža vašu osobnosť, a ak máte radi jemnú sladkú vôňu, potom je úplne prijateľné nosiť ho po celý rok.

Najlepšie je aplikovať parfém ihneď po horúcej sprche. Póry na pokožke budú otvorené a tým sa uľahčí vôňi dostať sa do hlbších spórov kože. Týmto spôsobom vôňa vydrží oveľa dlhšie ako je obvyklé. Je bežné si strieknuť parfém v jemných dávkach za uši, na zápästie, vnútorných častí kolien a v okolí lakťov. Pamätajte si, že v tomto prípade platí – „menej je niekedy viac“. Tieto miesta na tele sú totižto oblasti prílišného potenia a zmiešavanie parfému s vaším potom môže vyvolať nepríjemný zápach.

Sila parfému by mala byť vždy jemná a nie príliš nápadná. Pri výbere parfému, by ste ho mali skúsiť napríklad v obchode, požiadať o radu priateľa alebo predajné osoby a potom nájsť najlepšiu cenu online parfuméria. Je vždy lepšie a ekonomickejšie si vybrať parfum, ktorý môžete nosiť kedykoľvek v noci alebo cez deň.

Comments are closed

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain