Betonové ploty a nové trendy barev, jimž podléhají majitelé pozemků i zahradní designéři při tvorbě plotu

Zatímco v minulosti betonové ploty a betonové zdi byly často nudným, šedým a jednotvárným prvkem lemující dům a pozemek, dnes je tomu u plotu z betonu jinak. Do popředí zájmu se dostává dekorativní betonový plot barevný – barevně tónovaný. Aktuálním trendem v oplocení zahrad a domů jsou barevné betonové ploty na klíč různých barev. S dekoračním betonovým plotem to máte stejné jako s domovní fasádou. Barvu fasády si obvykle můžete vybrat ze vzorníku, jež obsahuje mnoho barevných variant a tónů barev. Proč ne také barvu plotu? Dekorační betonové ploty nyní nabízíme ve více než patnácti odstínech barev.

Jestliže se vám nelíbí jednotvárné šedé monolity, nelahodící očím a estetickému cítění, vyberte si barvu betonového plotu, na kterou se budete rádi dívat. Ačkoli ,,ošklivý“ plot souseda nemůžete předělat, váš barevně tónovaný betonový plot mohou obdivovat lidé ze širokého okolí. A vsaďte se, že soused, který vlastní oprýskaný,,ostudný“ plot brzy začne závidět a svůj plot vymění za nový, nebo jej alespoň nově natře barvou.  Dekorativní betonové ploty jsou krásným doplňkem, ladícím s barvou fasády i stylem zahrady.

Mnozí architekti projektující zahrady věnují dekoračním betonovým plotům značnou pozornost. Pěkná barevná varianta betonového plotu, může podpořit celkový vzhled zahrady, proto je třeba vybírat uvážlivě. Rádi vám s výběrem pomůžeme včetně stavby plotu na klíč.

S širokou paletou barev u betonových plotů se hranice posouvají. Mezi dnešní trendy patří též zkrášlování prostředí měst a vesnic, budování odpočinkových a relaxačních zón, jež působí na psychiku příznivě a antistresově. Zalenošte si ve své zahradě, obklopeni vaší oblíbenou barvou. Betonové ploty se mohou stát krásnou dekorací, jež vyhrazuje vaše místo k relaxaci, ukryté před zraky davů.

Krásné barvy, soukromí, i klidné útočiště – to vše vám mohou dát barevné betonové ploty nové generace.

Barva plotu šedá?

Tu si každý nedá.

Už vás nudí plot či zeď

kde je dominantou šeď?

Nehleďte již do prázdnoty,

dejte barevné si ploty,

Červená, žlutá či zelená,

která je vaše vysněná?

Leave a Reply

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain