Obyčejný nebo elektrický zubní kartáček?

Vyčistí obyčejný zubní kartáček zuby opravdu dokonale? Častokrát slýcháváme, že samotný zubní kartáček je pro základní zubní péči dostačující a ani zubní pasta není natolik důležitá. Technika čištění zubů je opravdu klíčovou záležitostí. Uvědomte si, že zubní kartáček je pouze drobným nástrojem a vždy záleží na tom, kdo jej drží v ruce. Spekulace o tom, zda je lepší obyčejný zubní kartáček nebo elektrický zubní kartáček se vedou mezi laiky i zubaři. Jedničkou na tuzemském i evropském trhu je mezi obyčejnými zubními kartáčky Curaprox. Zubní kartáček Curaprox denně doporučují svým klientům tisíce zubařů.

Další otázkou je tvrdost zubního kartáčku. Tvrdé zubní kartáčky při nesprávné technice čištění poškozují zubní dásně, proto jsou vhodné maximálně k čistění zubních náhrad. K běžné zubní péči používejte kartáčky s nejmenší tvrdostí. V evropských zemích jsou běžných standardem kromě zubařské péče také návštěvy zubních hygienistek, které vás naučí se zubním kartáčkem správně pracovat. Je dobré začít již v dětství. U malých dětí se předejde vytváření nesprávných návyků a neúčinných technik čistění zubů, navíc se zbaví strachu ze zubaře, ke kterému se mnohdy dostaví již se zkaženými zuby.

Z elektrických zubních kartáčků doporučujeme Philips Sonicare, který dokáže vyčistit mezizubní prostory lépe než běžný kartáček. Nabízíme jej také ve variantě pro děti s pogumovaným povrchem pro šetrné čištění dětských zoubků. Jakmile zvládnete správnou techniku čištění zubů, potom bude pouze na vás, zda Vám lépe vyhovuje běžný či elektrický zubní kartáček.

 

Leave a Reply

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde