Znie vám meno Swarovski povedome?

Šperky. Ozdoby tela. Výtvory ducha. Ktorá ženy by netúžila po umeleckom diele zdobenom krásnymi kryštálmi zavesenými na striebre?

Náhrdelníky, prstene, prívesky či náušnice k ženám už nejako tak patria. Zvykli sme si na to, že pri narodeninách sa snažíme nájsť ten najvhodnejší darček. Vojdeme do najbližšieho šperkárstva a rozmýšľame nad tým, čo sa bude najviac hodiť. Komu však zveriť svoje ťažko zarobené peniaze.

Swarovski – storočie práce so sklom

Svetom šperkov hýbe iba zopár mien. Jedným z nich je jednoznačne aj Swarovski. Táto rakúska firma dnes pôsobí na celom svete. Začínala však pomerne skromne v dnešnej Českej republike.

Za zrodom šperkárskejmega firmy bol Daniel Swarovski. Láske ku sklu sa učil v továrni na sklo, ktorá patrila jeho otcovi. Daniel sa prejavil ako technicky nesmierne nadaný. Už v mladosti sa mu podarilo skonštruovať a patentovať si stroj na brúsenie skla. Podnikavosť mu rozhodne nechýbala. Neskôr sa presťahoval do Rakúska, kde za pomoci švajčiarskeho partnera založil a rozbehol firmu na výrobu šperkov. Swarovski o pár rokov začal vyrábať vlastné kryštály, ktoré neskôr zdobili milióny žien po celej Európe. Obchody nesúce meno Swarovski dnes nájdete po celom svete. Firma Swarovski je stále vlastnená pôvodnou rodinou a na čele firmy je potomok Daniela Swarovského.

Šperkárstvo u vás doma

Za šperkmi zdobenými Swarovského kryštálmi nie je potrebné nikam cestovať. Pokojne zostaňte doma. Dedičstvo Daniela Swarovského príde k vám. Stačí navštíviť internetový obchodSwarovski-online.sk, kde nájdete Swarovski šperky najrôznejšieho druhu. Od šperkov pre deti cez prívesky na mobilné telefóny až po strieborné šperky.

Nakupovanie na Swarovski-online.sk je pohodlné a rýchle. Všetok ponúkaný tovar môžete mať doma už do dvoch dní. A to dokonca aj bez poštovného. Stačí, keď si vyberiete šperky v hodnote minimálne 35 eur. Znie to dobre? Ponorte sa do ligotavého sveta šperkov a potešte seba alebo blízkych niečím naozaj pekným.

Leave a Reply

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich