Cestujeme, notebook připravit!

Cestování. Kdo by si nevzal svůj počítač sebou na cestu? Jenže co když cestu nepřežije? Hlídat ho celou cestu jako oko v hlavě je těžké, zvláště když jste řidič, nebo jste počítač nechali letět v zavazadlovém prostoru.

Tak kam s ním?

Do letadla? Jedině jako příruční zavazadlo. Do auta? Někam nahoru aby na něj nepadali ostatní zavazadla. Stačí totiž málo a může rupnout nějaký ten plast. Může rupnout i displej a to už není žádná sranda a oprava není nejlevnější. Proto si dobře rozmyslete, kam svůj notebook berete.

Kvalitní brašna jede!

Hodně se vyplatí investovat do kvalitní tašky či brašny a netahat notebook jen ve slabém pouzdře. Polstrování pomůže notebook ochránit při nárazech. A ještě jedna rada, adaptér nechávejte raději mimo brašnu. Když je adaptér v horní kapse a vy na něj hodíte jiné zavazadlo, mohou popraskat plasty i displej.  Popraskané plasty notebooku jsou spíše kosmetická záležitost, ale bez displeje se člověk neobejde.

Za teplem do ciziny

Při práci v teplejších krajích nezapomeňte, že musíte ventilátor nechat pracovat na plný výkon, aby notebook uchladil. To znamená nechávat notebook zapnutý pouze na pevné podložce, tak aby zůstaly všechny otvory zespod notebooku průchozí. A stejně tak umožnit horkému vzduchu z notebooku volně odcházet. Výdechy jsou zpravidla zboku nebo zezadu notebooku. A platí rozhodně žádná deka, to je samý prach a to chlazení vůbec neprospívá! Vím, že lidé jsou inteligentní, ale raději sem ještě připíšu: Jenom ne písek!

Jejda ono to ruplo…

Tak co se s tím dá teď dělat? Co jiného než prasklé části vyměnit. Žádný jiný recept neexistuje, zvlášť když se jedná o prasklý displej. Pokud si myslíte, že zvládnete výměnu sami, stačí jen vhodné náhradní díly a pokud si na to netroufnete, můžete se obrátit na servis notebooků.

Leave a Reply

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich