lublin lotnisko

Podczas gdy Erika lublin lotnisko Berger zwołała pracowników „Millennium“ do małej salki konferencyjnej, Christer Malm był dzięki kilka sekund gruntownie struchlały. Narada redakcji zostało zapowiedziane parę minut uprzednio, akurat gdy zbierał się aż do wyjścia. Chciał oddalić się poprzednio, kiedy w większości wypadków w piątki.
Zerknął na Henry’ego Corteza i Lottie Karim. Byli owszem samo zaskoczeni gdy on. Sekretarka redakcji Malin Eriksson także o wzorem nie wiedziała, w gruncie rzeczy samo reporterka Monika Nilsson i zwierzchnik marketingu Sonny Magnusson. W tym składzie brakowało jeno Mikaela Blomkvista, kto był w Goteborgu.
A niech to przypływ. Mikael o na kształt nie wie, myślał Christer Malm. Ciekaw jestem, jak zareaguje.
Potem uświadomił sobie, iż Erika Berger skończyła mówić natomiast zapadła przejmująca cisza. Otrząsnął się błyskawicznie, wstał, objął Erikę zaś pocałował w policzek.
– Gratulacje, Ricky – powiedział. – Redaktor naczelna SMP. To nie byle jaki rabunek z tej naszej małej łajby.
Henry Cortez podobnie oprzytomniał zaś zaczął klaskać. Erika podniosła ręce.
– Stop – powiedziała. – Nie zasłużyłam dzień dzisiejszy na owacja. Urwała na chwilę, żeby popatrzeć na pracowników małej redakcji „Millennium“.
– Posłuchajcie… jest mi niezmiernie przykro, iż to istotnie wypadło. Chciałam o tym stwierdzić w tej chwili nieco tygodni temu, jednak nie umiałem tego sprawić w zamieszaniu po tych morderstwach. Mikael zaś Malin pracowali kiedy opętani tudzież po prostu nie było warunków. Stąd się tu znaleźliśmy.
Malin Eriksson uświadomiła sobie spośród przerażającą jasnością, podczas gdy brakuje w redakcji ludzi zaś gdy okropnie pusto będzie bez Eriki. Pełnia jedno, co się armata, największy hałas bądź inna zawierucha, białogłowa stale była gdy skała, była oparciem, na które Malin furt mogła kalkulować, wiecznie niezachwiana pośród burz. Cóż… figa dziwnego, że „Svenska Morgon-Posten“ ją zwerbowała. Jakkolwiek co się w tym momencie z nimi stanie? Erika wiecznie była w „Millennium“ postacią najważniejszą.
– Jest kilka spraw, które musimy wypowiedzieć. Rozumiem, iż w lublin lotnisko redakcji być może poczynić się niespokojnie. W samej rzeczy tego nie chciałam, jednakowoż stało się, gdy się stało. Po pierwsze: nie porzucę zgoła „Millennium“. Potem będę udziałowcem, będę uczestniczyć w zebraniach zarządu. Nie będę miała jednakże, co oczywiste, żadnego wpływu na pracę redakcyjną – to prowadziłoby nic bardziej błędnego do konfliktu interesów.
Christer Malm kiwnął głową w zamyśleniu.
– Po drugie: formalnie odchodzę spośród ostatnim dniem kwietnia, Jednakowoż w praktyce dzień dzisiejszy jest mój ostatni dzień. W przyszłym tygodniu wyjeżdżam, podróż była zaplanowana natychmiast przedtem. Postanowiłam, że nie będę nuże cofać, ażeby przewodzić dzięki te parę dni, które zostaną.
Zamilkła na chwilę.
– Następny żart jest w tej chwili gotowy w komputerze. Brakuje coraz przeciwnie paru drobiazgów. Owo będzie mój poprzedni. Później ster musi dopaść drugi adiustator boss. Dzisiaj wieczorową porą opróżnię swoje biurko.
Cisza była przytłaczająca.
– O tym, jaki przejmie funkcję redaktora naczelnego, musi zadecydować dyrekcja. Ale wy w redakcji podobnie powinniście o tym podyskutować.
– Mikael – rzucił Christer Malm.

Comments are closed

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde