Snídaně, oběd, večeře a notebook

Kdo se dnes nechá přesvědčit, že práce nebo zábava počkají až po jídle? Skoro nikdo a tak se často stává, že v klávesnici je nadrobeno (to se naštěstí dá vyřešit vysavačem), nebo ještě hůř vylije se do něj pití. Sladké limonády, kafe, čaj, nebo i obyčejná voda mohou napáchat obrovské škody.

Už se mi to tam vylilo, co teď?

Odpojte notebook ze zásuvky a vyndejte baterii. Hlavně se nepokoušejte ho ihned zapínat. Otočte ho tak aby tekutina vytekla tudy, kudy vtekla dovnitř. Rozhodně nepoužívejte fén ani ho, nedej bože, nedávejte do trouby. Nechte tekutinu vytéct a nechte ho „schnout“ alespoň do druhého dne. Pokud si myslíte, že je dostatečně vyschlý, zapojte do něj adaptér a zkuste ho zapnout. Rozhodně do něj ještě nedávejte baterii. Pokud ihned nenaskočí, odpojte ho (zabráníte tím největším škodám) a bude muset do servisu. Je možné, že tekutina někde něco zkratovala.

Servis si s tím poradí!

Když už notebook nefunguje, nezbývá nic jiného než servis. Technici notebook rozeberou a dovysuší a popřípadě zjistí co je s notebookem špatně a co je potřeba opravit, nebo vyměnit. Voda v notebooku je prostě zlo.

Leave a Reply

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain