PSPad editor

V roku 2001 sa prvýkrát objavil tento šikovný program na českom trhu vďaka Janovi Fialom, ktorý tým uľahčil prácu mnohým programátorom. O čom že je reč? No predsa o neoceniteľnej freewarová textovom editore, ktorý nemá vo svojej sfére obdoby. Editora pspad.

Prečo by ste ho mali mať v počítači?

Bežný spotrebiteľ ho nevyužije. Je určený len pre tých, ktorí potrebujú pracovať v HTML kódoch, to znamená, že je prevažne vytvorený pre programátorov a editory webových stránok. Tento univerzálny editor pracuje s jednoduchým textom a oproti bežnému poznámkový bloku má mnoho funkcií. Napríklad môžete svoj ​​text ihneď formátovať ako vo Worde a vizuálne si prezerať svoj ​​výsledok práce. Dovoľuje tiež využívať klávesové skratky, podporuje tvorbu makier (pre opakujúce sa funkcie), zvýrazňuje syntax (zlepšuje orientáciu v programových jazykoch) a podporuje mnoho rôznych jazykov ako Pascal, HTML, JScript a iné.

Môžete si tiež nastaviť rôzne kompilátory, stĺpcové bloky a systém záložiek, čo umožňuje pracovať aj na viacerých projektoch súčasne, čo doteraz v poznámkovom bloku nebolo možné. Tiež má v sebe zakomponovaný Synonymický slovník, čiže slovník, ktorý vám automaticky opravuje vaše štylistické chyby, pokiaľ mu to povolíte.

Jeho stiahnutie je úplne zadarmo a výhodou je, že sa nemusí inštalovať a stále sa so pracuje na jeho zdokonaľovaní. Jedinou nevýhodou zostáva, že klasický užívateľ ho neupotřebí a spúšťa sa dlhšie ako poznámkový blok. Stiahnuť pspad online do svojho počítača môžete cez kíčová slová „pspad na stiahnutie“.

Už ste si ho stiahli do svojho pc?

Leave a Reply

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich