Izolácia od okolitého sveta kvôli pc hrám

Ak je vaše dieťa neustále len zatvorené v izbe, má zatiahnutej rolety a žalúzie a komunikuje s okolitým svetom iba prostredníctvom internetu, potom si asi zarobila na problém. Hranie pc hier je v dnešnej dobe veľkým problémom mnohých detí i mládeže v puberte a vy ako rodičia by ste mali zrejme riadne zakročiť.

Veľkou nevýhodou týchto zarytých pařmenů je, že sa izolujú od okolitého sveta a prakticky už nevie, čo to znamená ísť von len tak si treba zahrať s chlapcami futbal. Väčšinou majú nedostatok pohybu a prijímajú málo potravy, pretože nemajú ani čas si odbehnúť do kuchyne.

Mnohí ľudia si myslia, že agresivita v online hrách je podvedome prenášaná na jedinca a tým zapríčiňuje neskoršie vznik agresívneho správania. Myslím, že je predčasné robiť tieto závery na 100%, pretože je moderná počítačová doba stále ešte mladá. Avšak je dokázané, že hry sa dokážu premietnuť aj do bežného života a pravdepodobnosť, že niekomu dieťa agresívne ublíži, sa dvíha s každým zarytějším hráčom brutálnych hier. Takže je možné, že za 20 rokov sa tieto predčasné výskumy ukážu byť úplne pravdivé.

Ako teda docieliť to, aby vaše dieťa z izby vychádzalo mimo domova? Skúste mu ponúknuť nejakú záujmovú činnosť, ale rozhodne ho do nej nenúťte. Podnikajte rodinné celodenné výlety, aby zabudli na hry na pc. No a ak ani to nevyjde, tak vypínajte aspoň cez noc pripojenie k internetu, aby sa dieťa mohlo v pokoji vyspať. Pretože dnešná chytré telefóny a iPady už dokážu prehrať akúkoľvek online gamesky pod perinou úplne pohodlne.

Leave a Reply

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain