lotnisko świdnik

– Zaczekamy spośród konferencją lotnisko świdnik prasową, dopóki nie dowiemy się więcej – zadecydował Ekstrom ostrym tonem. – Chciałbym znać, jak nadzwyczaj jesteś autorytatywny, iż Niedermann faktycznie jest zamieszany w morderstwa po tej stronie, w Sztokholmie.
– Jako pan władza jestem o tym utwierdzony. Wprost przeciwnie przypadek dowodów wygląda nie najlepiej. Nie mamy żadnych świadków morderstw, nie ma też żadnych dobrych dowodów rzeczowych. Magge Lundin natomiast Sonny Nieminen ze Svavelsjo MC nie chcą obgadywać tudzież udają, iż w życiu nie słyszeli o Niedermannie. Aliści natomiast nie inaczej pójdzie być za kratkami w środku zabójstwo policjanta.
– Tylko – zgodził się Ekstrom. – Owo mord policjanta jest w tej chwili ważne. Aliści powiedz mi… jednakowoż jest byt, co wskazywałoby iż Salander jest chociaż jakkolwiek by było zamieszana w te morderstwa? Azali można sobie wyimaginować, iż owo białogłowa ogółem z Niedermannem dokonała tych zbrodni?
– Wątpię. Oraz dość nie wygłaszałbym takiej teorii publicznie.
– Owo w takim razie gdy jest z tym powiązana?
– To ogromnie skomplikowana przygoda. Detalicznie ano podczas gdy Mikael Blomkvist twierdził od chwili początku, tu chodzi o tego typa Zala… Aleksandra Zalachenkę.
Na dźwięk nazwiska BIomkvista oskarżyciel sądowy Ekstrom jawnie się najeżył.
– Zala owo uprzedni radziecki kret, nieubłagany morderca na zlecenie z okresu zimnej wojny – mówił w przyszłości Bublanski. – Przyjechał aż do Szwecji w latach siedemdziesiątych natomiast został ojcem Lisbeth Salander. Opiekowała się poprzednio cela Sapo. Zacierała ślady jego zbrodni. Niejaki z funkcjonariuszy Sapo dopilnował również, aby Lisbeth Salander została zamknięta w klinice psychiatrycznej w celu młodzieży, kiedy miała trzynastka lat oraz groziła, iż zdradzi tajemnicę Zalachenki.
– Rozumiesz widać, iż cokolwiek z trudem owo połknąć. To nie jest przygoda, spośród którą moglibyśmy chodzić aż do mediów. O ile porządnie zrozumiałem, wsio, co dotyczy Zalachenki, owo informacje dokładnie tajne.
– Pomimo tego prawdziwe. Mam dokumenty.
– Azali mogę je przejrzeć?
Bublanski podsunął mu teczkę spośród raportem spośród 1991 roku. Ekstrom w zamyśleniu przyglądał się pieczątce informującej, iż dowód zawiera stricte tajne informacje, a numerowi dziennika podawczego, który od momentu razu zidentyfikował w charakterze przynależny do Sapo. Przewertował ekspresowo liczący poniekąd stówa stron plik papierów zaś przeczytał nieco fragmentów, wybranych na chybił trafił. Finalnie odłożył meldunek na bok.
– Musimy skosztować trochę to załagodzić, tak aby kazus nie wymknęła się nam całkowicie spod kontroli. Natomiast dlatego Lisbeth Salander została zamknięta w domu wariatów, bo próbowała uśmiercić swojego ojca… tego Zalachenkę. Tudzież chwilowo jeszcze zadała mu trafienie siekierą w głowę. W każdym razie trzeba to oszacować za próbę morderstwa. Trzeba ją podobnie ucapić w ciągu postrzelenie Maggego Lundina w Stallarholmen.
– Możesz zatrzymać, kogo chcesz, toż na twoim miejscu byłbym ostrożniejszy. lotnisko świdnik
– Owo będzie wiocha niebywałych rozmiarów, jeżeli cała ta awantura z Sapo wyjdzie na blask dzienne.
Bublanski wzruszył ramionami. Jego obowiązki służbowe polegały na wyjaśnianiu zbrodni, natomiast nie na wyciszaniu skandali.
– Ten fajansiarz spośród Sapo, Gunnar Bjorck. Co wiemy o jego roli?

Comments are closed

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde