Gokshura – velice silné rostlinné afrodiziakum

Kotvičník (Tribulus terrestris) který je nazýván též pod názvem Gokshura je další rostlina která je vysoce oceňována v léčbě poruch ztopoření. Už odpradávna je gokshura známý v čínské a ayurvédské medicíně jako prostředek pro zvýšení tělesné síly a lék na zlepšení libida. V Evropě byl odpradávna používán k léčbě erektilních nedostatečností a jako posilovač milostné touhy. Zájem o něj se začal prudce zvyšovat v 80. letech dvacátého století, po uveřejnění výsledků vědeckých pokusů prováděného bulharskými akademiky a klinických studií které dokázaly jeho účinnost při zlepšení potence. Poslední dobou pořád častěji užívají gokshura sportovci, kteří ho užívají pro zvýšení svalové síly a vytrvalosti. Kotvičník pozemní navyšuje vytrvalost, libido a milostné funkce u mužů a silně posiluje milostné prožívání a citlivost u většiny žen, pročež je také nazýván přírodní viagra. Tribulus terrestris se obvykle pije ve formě výluhu. Sypaný tribulus lze objednat na internetu
V čem je tajemství: Dřívější pokusy provedené u králíků a primátů předvedly, že požití kotvičníku zemního může nastartovat statisticky významný nárůst hladiny testosteronu, dihydrotestosteronu a dehydroepiandrosteronu, což tvoří afrodiziakální efekt. Bylo zjištěno, že goksura zesiluje sexuální funkce u zvířat, která se tvoří v důsledku stimulace androgenních receptorů v mozku. Výzkumníci předpokládají, že hlavní roli v stimulaci sexuální touhy a posílení erekce vytváří zesílení průtoku krve do pohlavního údu tím, že zesiluje uvolňování oxidu dusnatého v pohlavním údu. Nedávné vědecké výzkumy ukázaly že goksura má také docela mocné protiseptické účinky.
Celý mechanismus působení tribulus terrestris není stále kompletně probádán, ale vliv na topořicí funkce a mužskou schopnost reprodukce byla opakovaně prokázána. Z toho důvodu se goksura ve většině případů používá k léčbě neplodnosti, impotence, sníženého libida a andropauzy. Konzumují jej špičkoví sportovci, hlavně kulturisté , neboť má vliv na navýšení svalové hmoty a rychlou regeneraci po únavném tréninku.

Leave a Reply

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich