Na úřadu práce se hledá práce je velice těžko

Každá nabídka práce jobs je ručně registrovaná a na to státní instituce jako úřady práce nemají kapacity a nástěnkový systém je dnes již trochu za zenitem. Na webových stránkách úřadů práce je možnost vyhledávat v jejich databázi, která je vetšinou dosti chudá a v jistých oborech nenabízí takřka žádné nabídky práce.

Ti počítačově zručnější uchazeči o práci hledají nové uplatnění pomocí internetu na tzv. pracovních portálech. Jedním s takových je například www.qprace.cz, který nabízí vyhledávání nabídek práce v rámci celé České republiky ve všech oborech lidské činnosti. Služby takových portálů ale u vyhledávání volných pracovních míst nekončí. Většina z pracovních portálů nabízí služby, které nabídka práce olomouc pomáhají nezaměstnaným najít si svůj vysnění job jednoduše, bez nesmyslného rozesílání životopisů všemi směry.

Jednou s takových služeb je online životopis. Tato služba umožňuje uchazečům o práci vypsat elektronický životopis, přiložit soubor se svým strukturovaným životopisem a uložit jej do databáze portálu. Personální agentury a registrované společnosti prochází tyto pracovní poptávky uchazečů a samy si vybírají nové potencionální zaměstnance. Tento způsob je velice efektivní cestou, jak si najít dobrou práci, firmy si uchazeče vyberou a pozvou na pracovní pohovor.

Další oblíbenou službou je posílání práce na e-mail. Tato služba automaticky posílá aktuální nabídky práce přímo do e-mailové schránky uchazeče, dle jeho nastavených kritérií. Touto cestou je uchazeč o práci zdarma upozorňován na nové nabídky práce job a má tak přehled o volných pracovních místech v jeho okolí a regionu. Na takové nabídky práce již odpovídá standardní cestou, zasláním životopisu a průvodního dopisu. Pokud si uchazeč neví rady s napsáním životopisu, může si zdarma stáhnout životopis vzor a s jeho pomocí vytvořit vlastní strukturovaný životopis.

Leave a Reply

„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde